Ustawienia dostępności
Zwiększ wysokość linii
Zwiększ odległość między literami
Wyłącz animacje
Większy kursor
O szkole Absolwenci

Absolwenci

Absolwenci

Absolwenci szkoły

Absolwenci szkoły

 

Zdjęcia absolwentów

Jakub Błaszczykowski

Profesjonalny piłkarz

Jakub Błaszczykowski (ur. 14 grudnia 1985 w Truskolasach) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w niemieckim klubie VfL Wolfsburg oraz w reprezentacji Polski. W latach 2010–2014 kapitan reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Europy 2012 i 2016. Członek Klubu Wybitnego Reprezentanta. Dwukrotny laureat Plebiscytu Piłki Nożnej w kategorii „Piłkarz Roku” w latach 2008 i 2010. Kawaler Orderu Uśmiechu.

Wychowywał się w niewielkiej miejscowości Truskolasy koło Częstochowy. Miał siedem lat, gdy – wraz ze starszym o trzy lata bratem Dawidem – rozpoczął treningi w Rakowie Częstochowa, gdzie spędził osiem lat. Latem 2002 trafił do Górnika Zabrze i przez kilka miesięcy występował w szkółce piłkarskiej tego klubu. Wiosną 2003 wrócił jednak do Częstochowy i rozpoczął grę w IV-ligowym KS Częstochowa.

Adam Kokoszka

Profesjonalny piłkarz

Adam Kokoszka (ur. 6 października 1986 w Andrychowie) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy w polskim klubie Śląsk Wrocław.

Karierę piłkarską rozpoczął w lokalnym klubie Beskid Andrychów. Następnie przez wiele lat grał w drugiej drużynie Wisły Kraków. W pierwszym składzie Wisły zadebiutował za kadencji Dana Petrescu 4 sierpnia 2006 w spotkaniu z Arką Gdynia. Do tej pory w polskiej lidze rozegrał 59 meczów, strzelając jedną bramkę. Od sezonu 2008/2009 Kokoszka był zawodnikiem spadkowicza z Serie A, włoskiego Empoli FC. 19 stycznia 2011 roku wypożyczony został do Polonii Warszawa, zaś po rundzie wiosennej sezonu 2010/11, 20 czerwca 2011 został definitywnie wykupiony przez warszawski klub za sumę 200 tys. euro. Piłkarz związał się z Polonią 3-letnią umową, która 27 lutego 2013 rozstała rozwiązana za porozumieniem stron. Dzień później Kokoszka podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. W lipcu 2014 podpisał trzyletni kontrakt z rosyjskim Torpedo Moskwa. W lipcu 2015 podpisał dwuletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław z możliwością przedłużenia o rok.

Paweł jaroszyński

Profesjonalny piłkarz

Paweł Jaroszyński (ur. 2 października 1994 w Lublinie) – polski piłkarz grający na pozycji obrońcy w Cracovii. Wychowanek klubu Górnik Łęczna.

Mateusz Klich

Profesjonalny piłkarz

Mateusz Klich (ur. 13 czerwca 1990 w Tarnowie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w holenderskim klubie FC Twente.

Klich grał w reprezentacji Polski U-18, w której zaliczył pięć spotkań. W kadrze U-19 wystąpił m.in. w wygranym 1:0 towarzyskim meczu z Litwą, zmieniając na początku drugiej połowy Ariela Borysiuka. Dwa dni później zagrał przez pełne 90 minut w rewanżu, w którym Polacy zwyciężyli 3:0, a on strzelił jedną z bramek.

W październiku wystąpił wygranym 2:1 meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy z Czarnogórą. W listopadzie 2009 roku został po raz pierwszy powołany – jako zawodnik rezerwowy – do reprezentacji U-21. 5 czerwca zadebiutował w dorosłej reprezentacji w meczu z Argentyną wygranym 2:1. Wszedł w 89. minucie spotkania. Został powołany przez selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika na mecz towarzyski z Danią. Wyszedł w podstawowej jedenastce i już w 4. minucie strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji.

Paweł Brożek

Profesjonalny piłkarz

Paweł Łukasz Brożek (ur. 21 kwietnia 1983 w Kielcach) – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w polskim klubie Wisła Kraków oraz w reprezentacji Polski. Złoty medalista Mistrzostw Europy U-18 2001.

Brożek ma za sobą występy w reprezentacjach juniorskich i młodzieżowych swojego kraju. W 1999 roku wystąpił w barwach reprezentacji Polski U-17 na mistrzostwach świata odbywających się w Nowej Zelandii. W 2000 roku grał na mistrzostwach Europy U-16 rozgrywanych w Izraelu. W 2001 roku zdobył z reprezentacją Polski U-18 złoty medal na mistrzostwach Europy rozgrywanych w Finlandii. W pierwszej reprezentacji Polski zadebiutował 27 kwietnia 2005 roku w meczu z reprezentacją Meksyku. W 2006 roku brał udział z reprezentacją Polski w mistrzostwach świata w Niemczech, gdzie wystąpił w trzech spotkaniach.

Piotr Brożek

Profesjonalny piłkarz

Piotr Brożek (ur. 21 kwietnia 1983 w Kielcach) – polski piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy lub pomocnika, reprezentant Polski. Brat bliźniak piłkarza Wisły – Pawła.

Swoją karierę piłkarską rozpoczynał w Polonii Białogon Kielce. Następnie grał w SMS Zabrze, skąd w 1998 roku trafił do Wisły Kraków. Z Wisłą Kraków Brożek pięć razy został mistrzem Polski oraz dwa razy zdobył puchar kraju. Po dwunastu latach spędzonych w Wiśle Kraków przeszedł do tureckiego klubu Trabzonspor, a następnie trafił do Lechii Gdańsk.

Brożek ma za sobą występy w reprezentacjach juniorskich i młodzieżowych swojego kraju. W 1999 roku wystąpił w barwach reprezentacji Polski U-17 na Mistrzostwach Świata odbywających się w Nowej Zelandii. W 2000 roku grał na Mistrzostwach Europy U-16 rozgrywanych w Izraelu. W pierwszej reprezentacji Polski zadebiutował 2 lutego 2008 roku w meczu z reprezentacją Finlandii.

Patryk Małecki

Profesjonalny piłkarz

Patryk Adrian Małecki (ur. 1 sierpnia 1988 w Suwałkach) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w polskim klubie Wisła Kraków. W latach 2009–2011 reprezentant Polski.

Małecki rozpoczął swoją karierę w drużynie Wigier Suwałki, gdzie trafił jako sześciolatek, mimo że wówczas do drużyny juniorskiej przyjmowano od ósmego roku życia. Od samego początku występował jako napastnik, a dzięki swojej postawie kilkukrotnie był zapraszany na treningi pierwszego zespołu.

W wieku 13 lat przeniósł się do Wisły Kraków, gdzie ściągnął go ówczesny prezes klubu Bogdan Basałaj. Po transferze Małecki utrzymał formę, zdobywając w jednym ze spotkań 12 bramek.

Inni absolwenci

Marcin Juszczyk

Strąk Paweł

Kostrubała Karol

Dudzic Bartłomiej

Pasiut Grzegorz

Zawadzki Dariusz

Kanach Radosław

Baran Grzegorz

Kmiecik Grzegorz

Baliga Tomasz

Piotr Kasperkiewicz

Palczewski Maciej

Węska Artur

Strózik Sebastian

Dynarek Dawid

Papież Maciej

Kurto Filip

Iwan Bartosz

Świerczok Jakub

Czekaj Michał

Lusiusz Sylwester

Chrapek Michał

Miśkiewicz Michał

Szewczyk Michał

Kołodziej Dariusz

Mateusz Bartoszek

Polecają

« wstecz w górę