linia body 5.png
Dla Tanzanii

SMS Kraków wraz z Keepers Foundation zaprasza do akcji zbierania środków opatrunkowych dla szpitala w Tanzanii.

Pomóżmy małym dzieciom w Afryce. [Opatrunki składamy w pokoju Pedagoga SMS Kraków] . Finał zbiórki 1 czerwca w Dniu Dziecka. 
Zaucha wraca do zdrowia

Nasz uczeń Patryk Zaucha - reprezentant Polski i zawodnik juniorów MKS Cracovia S.S.A wraca pod opieką szkolnego fizjoterapeuty do zdrowia.

Patryk w styczniu zerwał więzadła krzyżowe przednie.

Codziennie ciężko pracuje w szkolnym gabinecie fizjoterapeuty pod czujnym okiem Przemek Kutera. Efekty są bardzo dobre.

#3mamykciuki i czekamy na powrót na murawę.


 
Niepokonani

MKS SMS - Słomniczanka Słomniki 5:1 (2:0).

Nasi uczniowie, którzy grają w drużynie Trampkarzy szkolnego klubu MKS SMS, zaliczyli kolejne zwycięstwo.

- Byliśmy stroną dominującą i zasłużenie wygraliśmy. Rywal był dobrze był zorganizowany w obronie nie chcąc ryzykować otwartej gry, tak więc mogliśmy ćwiczyć nasz atak pozycyjny. Muszę jednak przyznać, że Słomniczanka była jedną z nielicznych drużyn grających przeciwko nam w tym sezonie, próbujących momentami grać w ataku pozycyjnym. U naszych rywali bowiem nie zdarza się to zbyt często. Przez większość meczu graliśmy zadowalająco, ale nieustannie staramy się poprawiać w poszczególnych elementach - powiedział trener Tomasz Bernas.

Gole dla MKS: Wojdyła 27' (asysta Gurgul), Wojdyła 29' (asysta Gurgul), Firek 39', Kromka 68', Mucha 69'.

Skład: Baran, Bieńczycki, Bolanowski, Bukowski, Czapla, Drabek, Firek, Gurgul, Ilnicki, Kamiński, Kołak, Kromka, Lipień, Majtyka, Mucha, Rączkowski, Wojdyła, Znaj.

Drużyna w zeszłym sezonie nie przegrała żadnego spotkania, dzięki czemu awansowała do wyższej grupy. W nowym sezonie również są niesamowici. Na swoim koncie mają tylko dwa przegrane spotkania.


 
Sesja fotograficzna

W szkole odbyła się profesjonalna sesja foto dla kadry i zawodników. Efekty pracy poznamy już niedługo.


 
Nauka techniki biegu piłkarzy

W ramach zajęć przygotowania motorycznego w SMS Kraków prowadzone są różnorodne formy nauczania prawidłowej techniki biegu.

Nauczenie się prawidłowego biegu przez piłkarzy, pozwala na zwiększenie szybkości oraz obniżenie zagrożenia kontuzjami u zawodnika.
Uczniowie szkoły pracują między innymi nad prawidłowymi nawykami ruchowymi w pierwszym ruchach startu (przyspieszenie – akceleracja), tak aby mogli szybciej reagować na aktualną sytuację na boisku, byli szybsi w kontakcie z przeciwnikiem oraz mogli sprawniej poruszać się po boisku.

Nad prawidłowym przebiegiem szkolenia czuwa Malwina Całka-Palczewska, która swoje sportowe życie związała z lekkoatletyką (była zawodniczką m.in. AZS AWF Kraków, wielokrotną finalistką młodzieżowych oraz seniorskich mistrzostw Polski na 60. metrów oraz 100 metrów). Całka-Palczewska zajmuje się przygotowaniem motorycznym piłkarzy w szkole, jest trenerem i wykładowcą Elite Performance Institute.


 
Rakoczy w U-15

Uczeń gimnazjum SMS Kraków Michał Rakoczy został powołany do reprezentacji Polski do lat 15 na turniej, który zostanie rozegrany w Uzbekistanie.

Biało-czerwoni 1 czerwca zagrają z Białorusią, 3 czerwca z Uzbekistanem i 5 czerwca z Japonią. Wszystkie spotkania odbędą się w Taszkiencie.


 
Zostań uczniem SMS Kraków

Zrealizuj swoje marzenia | zostań uczniem #SMSKraków. Naszym celem jest osiąganie przez uczniów najlepszych wyników, zarówno w nauce, jak i sporcie.


 
KONKURS | Kobiety SMSu

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym Kobiety SMSu.

Zróbmy jeszcze jeden Dzień Kobiet [a najlepiej cały tydzień]

JAK WIDZIMY NASZE PANIE? W obiektywie aparatu fotograficznego, smartfona? Kiedy uczą się i/lub innych, kiedy graja w piłkę lub trenują, kiedy się śmieją ...

Konkurs przeznaczony dla wszystkich Panów z SMS Kraków.

PANOWIE zróbcie ciekawe zdjęcia uczennicy lub nauczycielce szkoły i prześlijcie je nam na maila.

▶ Dla AUTORA zwycięskiego zdjęcia | podwójne zaproszenie do kina na wybrany seans

▶Dla SPORTERTOWANEJ Kobiety | podwójne zaproszenie do kina na wybrany seans.

Zdjęcia należy wysyłać do 24 maja br. na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

REGULAMIN KONKURSU

 

 


Strona 2 z 168