linia body 5.png
Fotokomórki | kolejny etap testów

Szkoła zakupiła nowoczesne fotokomórki. Sprzęt firmy Test You z najnowszymi rozwiązaniami pozwoli na rozszerzenie spektrum badania i analizy uczniów szkoły.

Przed okresem zimowym wszyscy uczniowie #SMSKraków zostali przebadani testami MCS - Movement Compensation Screen, przeszli testy szybkości i mocy, wahadłowy test na odcinku 150 metrów. Przeprowadzone zostały również pomiary poziomu tkanki tłuszczowej, wagi oraz wzrostu.

Teraz rozpoczynamy kolejny etap testowania. Dzięki przeprowadzanym w #SMSKraków testom i pomiarom, każdy trener i zawodnik dysponuje pełnym obrazem swoich postępów.


 

 
Konkurs o Skłodowskiej - Curie

Konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej - Curie organizowany jest w ramach obchodów 150-lecia urodzin noblistki.

Skierowany jest do uczniów Społecznego Gimnazjum Sportowego w Krakowie oraz uczniów Gimnazjum nr 48 im. Jana Pawła II w Warszawie.

Projekt realizujemy przy współpracy z warszawskim gimnazjum, które posiada klasy sportowe o profilu piłka nożna i działa w ramach współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Szkolenia Sportowego Młodzieży przy Mazowieckim Związku Piłki Nożnej.

Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań młodych sportowców w dziedzinie chemii i fizyki oraz pogłębianie i popularyzowanie wiedzy dotyczącej życia, działalności i odkryć Marii Skłodowskiej-Curie.

Szkolny etap konkursu w #SMSKraków dla uczniów wszystkich klas gimnazjum odbył się 28 marca o godzinie 12.20. Kolejne etepy już wkrótce.

Gimnazjaliści SMS Kraków do pracy. To od Waszego przygotowania i zaangażowania zależy, czy pokonacie kolegów ze stolicy.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.


 
Paweł Oracz w teamie SMS Kraków

Współpracę ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego rozpoczął Paweł Oracz. Wraz z Malwina Całką-Palczewską będzie prowadził trening motoryczny w systemie EPI

Oracz to trener z bardzo szerokim zakresem kompetencji. Specjalizuje się w treningu funkcjonalnym, siłowym oraz kształtowaniu mocy. Od 15 lat najbardziej rozpoznawalny i najchętniej zapraszany Polak na kongresy i konwencje branży fitness na całym świecie. Szkoleniowiec i prezenter fitness. Od 2006 roku regularnie prezentuje swoje lekcje i szkoli trenerów w ponad 30 krajach całego świata.

Współpracuje lub współpracował z największymi organizacjami szkoleniowymi fitness i treningu takimi jak IFAA Niemcy i Polska , Gr.A.F.T.S Grecja, IDEA w USA gdzie uzyskał tytuł IDEA Expert.

Kwalifikacje i doświadczenie Pawła Oracza:

- ELITE PERFORMANCE INSTITUTE - NCSC PHASE 1 & 2 - National Certificate in Strength & Conditioning

- FMS EXPERT LEVEL 1 - REMIGIUSZ RZEPKA

- KSZTAŁTOWANIE MOTORYCZNE W UJĘCIU FUNKCJONALNYM - REMIGIUSZ RZEPKA

Więcej…
 
SMS Kraków wspiera AMT

Miło nam poinformować, iż Szkoła Mistrzostwa Sportowego Kraków wspiera Akademię Młodego Trenera. AWT to wolontaryjny projekt stworzony przez fundację Keepers Foundation.

Projekt ma na celu pomoc młodym ludziom planującym zdobycie zawodu trenera.

Sponsorem Akademii Młodego Trenera jest Introinstal a opieką medialną otoczył ją Futbol-Małopolska i TVP3 Kraków. Patronami merytorycznymi są Health Sport Management oraz wydawnictwo Asystent Trenera przy wsparciu Nice Polska.


 
U-21 zagrała z Czechami

Młodzieżowa reprezentacja Polski U21 przegrała z reprezentacją Czech U21 1:2.

W reprezentacji Polski zagrali nasi byli uczniowie Paweł Jaroszyński i Bartosz Kapustka.

 
Nasi w U-20 pokonali Włochów

Absolwenci #SMSKraków Paweł Stolarski, Jakub Bartosz i Damian Rasak, zagrali w reprezentacji Polski do lat 20 w meczu z Włochami.

Polska pokonała w Pile Włochy 3:1 (0:0). Podopieczni Macieja Stolarczyka prowadzą w tabeli Turnieju Czterech Narodów, ale do rozegrania pozostały jeszcze dwa spotkania.

Polska: Bartłomiej Drągowski - Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Jakub Bartosz - Oktawian Skrzecz (60. Grzegorz Tomasiewicz), Damian Rasak (86. Jakub Piotrowski), Filip Jagiełło (83. Rafał Makowski), Robert Janicki (60. Robert Bartczak), Mateusz Wdowiak (46. Konrad Michalak) - Oskar Zawada (60. Karol Angielski).

 
Polska vs Włochy 1:2

W przedostatnim sprawdzianie przed Mistrzostwami Europy U-21 2017 młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała w Krakowie z Włochami 1:2.

W składzie reprezentacji Polski wyszli byli uczniowie #SMSKraków Paweł Jaroszyński (Cracovia) oraz Bartosz Kapustka ( Leicester City F.C.). 
Spring Cup 2017

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, przywitali wiosnę na sportowo.

21 marca odbył się tradycyjny międzyklasowy turniej piłki nożnej. W tym roku w liceum i gimnazjum niepokonane były klasy II b.

Najlepszym zawodnikiem turnieju zostali: Maksymilian Graniczkowski w liceum i Michał Rakoczy w gimnazjum. Najlepszymi bramkarzami okazali się: z klas licealnych Rafał Aksamit oraz Michał Kuliś wśród gimnazjalistów. 


Strona 6 z 168