Curriculum SMS Kraków

Naszym celem jest osiąganie przez Uczniów najlepszych wyników, zarówno w sporcie, jak i nauce.

Dążymy do utrzymania wysokich standardów w edukacji oraz szkoleniu piłkarskim, tak aby wzmocnić karierę sportową każdego Ucznia.

Uczniami szkoły są między innymi zawodnicy krakowskich oraz małopolskich klubów m.in: MKS Cracovia S.S.A, Wisła Kraków S.A. i wielu innych drużyn ligowych.

Uczniom zapewniamy
  1. profesjonalną kadrę trenerską
  2. opiekę psychologa sportu
  3. opiekę lekarską
  4. odnowę biologiczną (opiekę fizjoterapeuty i instruktora odnowy biologicznej)
  5. trenera przygotowania motorycznego | pracujemy systemem Elite Performance Institute
  6. treningi prowadzone według SMS Training System
  7. analizę rozwoju zawodnika w oparciu o wykorzystywane systemy i badania min. ProTrainUP, system monitorowania firmy POLAR, program rozwoju zawodnika EPI LTAD
  8. Program szkolenia grup juniorskich oraz szkolny program wychowania fizycznego uzupełniony:
    zajęciami na pływalni
    aerobikiem
    gimnastyką sportową
    grami zespołowymi
    zajęciami teoretycznymi z zakresu taktyki oraz historii piłki nożnej
  9. treningi prowadzone według SMS Training System
  10. udział w rozgrywkach ligowych MZPN i CLJ
  11. transport na treningi i z treningów w okresie zimowym
  12. zajęcia dydaktyczne prowadzone zgodnie z wytycznymi polityki oświatowej państwa
  13. wysoki poziom edukacji ogólnej i sportowej
  14. tryb nauki dostosowany do treningów
  15. indywidualną strategię edukacyjną dla Uczniów o szczególnych obciążeniach sportowcy
  16. możliwość realizacji nauki różnymi formami
  17. opiekę trenerów i nauczycieli
  18. uczestnictwo w turniejach i zgrupowaniach szkoleniowych
  19. pomoc w znalezieniu klubu w trakcie nauki oraz po zakończeniu nauki w SMS Kraków
  20. możliwość akomodacji w internacie
  21. drugie śniadanie, woda mineralna

Nasi trenerzy posiadają wysokie kwalifikacje (m.in. licencje UEFA PRO, UEFA A) oraz doświadczenie w prowadzeniu zespołów ekstraklasy i ligowych.

Zajęcia treningowe odbywają się na nowoczesnych obiektach m.in. pełnowymiarowe boisko szkolne ze sztuczną murawą.

Wszystkie obiekty, z których korzystają nasi uczniowie znajdują się w niedużej odległości od szkoły.

Sport to najlepsza droga do pokonania granic

św. Jan Paweł II

Propagujemy zdrową rywalizację sportową. Program prowadzony jest z sukcesem, czego dowodem jest koegzystencja młodzieży sportowej z różnych środowisk klubowych.

PATRONI SZKOŁY

Patronami szkoły są dwaj znakomici piłkarze, legendy Cracovii i Wisły Józef Kałuża oraz Henryk Reyman, którzy rywalizowali na murawie, ale poza boiskiem zawsze potrafili podać sobie ręce.

Byli równi w swojej wielkości. Piłkarz Cracovii był na boisku jak nauczyciel, wzorzec dla swoich uczniów. Wiślak to urodzony dowódca, zawsze w pierwszej linii ataku. Piłkarski Leonidas.

prof. dr. hab. Józef Lipiec

Piłkę nożną zaczął uprawiać w 1908 roku w klubie szkolnym Polonia. Następnie przez sezony 1909-1911 reprezentował barwy Robotniczego Klubu Sportowego Czarni Kraków.

W 1911 został zawodnikiem Cracovii i do 1931 był związany z tym klubem. W latach 1921–1928 występował w reprezentacji Polski. Zdobył dla niej siedem bramek.

Reyman to uosobienie wiślackich cnót. Piłkarz od dzieciństwa związany z Wisłą. Współczesnych zadziwia swym oddaniem i poświęceniem dla „Białej Gwiazdy”.

Wisła i Reyman to było jedno i nie wyobrażano Wisły bez niego, a on nie wyobrażał sobie życia bez Wisły. Do Wisły trafił w 1910 r. i pozostał jej wierny aż do śmierci.