IGOR WOŹNIAK W TVP 3 KRAKÓW O SWOICH POCZĄTKACH, ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ME I SREBRNYM MEDALU MP

Uczeń naszej szkoły, bramkarz ampfutbolowej drużyny Wisły Kraków Igor Woźniak był gościem w studiu w programie Ani Kozińskiej „Więcej sportu”.

Drużyna Białej Gwiazdy wywalczyła wicemistrzostwo Polski w AMP futbolu. Lepsza od nich okazała się jedynie Legia Warszawa. – Przyjmujemy to z uśmiechem na twarzy, ale w przyszłym roku powalczymy o mistrzostwo – mówi nasz uczeń.

Wisła Kraków na ampfutbolowej mapie Polski to nowość. Wcześniej stolicę małopolski reprezentowała Husaria. Ostatecznie jednak nastąpiły spore zmiany. – Transfery innych klubów i kontuzje w naszym składzie działały na niekorzyść. Teraz jednak wychodzimy na prostą, jeszcze wrócimy do złotych lat – dodaje maturzysta.

AMP Futbol w Krakowie istnieje już sześć lat. Jak rozpoczęła się przygoda Igora z tą dyscypliną sportu? – Mama pokazała mi reportaż z mistrzostw świata w Kaliningradzie. Zacząłem szukać w internecie, gdzie jest najbliższy klub. Przyjechałem na pierwszy trening i zostałem do teraz – opowiada. – Każdy może się zgłosić do naszego klubu. Można to zrobić przez Facebooka czy Instagrama. Zapraszamy – zachęca Igor.

W 2021 roku w Krakowie odbędą się mistrzostwa Europy w AMP Futbolu. Woźniak jest reprezentantem Polski, zatem będzie można go oglądać na prestiżowym turnieju. Biało-Czerwoni zagrają w pierwszej fazie z Hiszpanią, Ukrainą i Szkocją. – Dosyć wymagająca grupa. Zawsze gra się z nimi trudno. Postaramy się zrobić jak najwięcej. Idziemy po złoty medal. Na razie walczę o miejsce w składzie. Mam nadzieję, że mi się to uda – kończy.

Cała rozmowa dostępna na stronie kraków.tvp.pl.