TESTY SPRAWNOŚCIOWE DO SMS KRAKÓW (2020)

W związku z epidemią COVID-19 i wymogami sanitarnymi w tym roku rezygnujemy z testów motorycznych, a skupiamy się na testach techniki specjalnej. Termin testów to 29.06.2020 r. Więcej szczegółów podamy po 5 czerwca.

1. Bieg wahadłowy – prowadzenie piłki ze zmianą kierunku.
W wyznaczonym polu 6×5 metrów zawodnik ma za zadanie wykonać siedem zmian kierunku prowadzenia piłki na liniach końcowych gdzie ustawione są fotokomórki. Każdy ma do wykonania 2 próby, liczy się najlepszy czas.

 


2. Celność górą – zawodnik wykonuje po trzy strzały , zarówno prawą jak i lewą nogą w kierunku wyznaczonego punktu o bokach 5×5 metra, odległość zawodnika od kwadratu wynosi 25 metrów, każdy celny strzał – 1 pkt.
3. Prowadzenie piłki po slalomie – zawodnik ma za zadanie przeprowadzić piłkę jak najszybciej z linii STARTU dookoła tyczek do linii METY. Zawodnik startuje na sygnał dźwiękowy. Czas jest zatrzymywany w momencie, gdy kandydat przekroczy linię mety. Próbę zawodnik wykonuje tylko raz.
W przypadku zawodnika lewonożnego, próbę wykonujemy od linii mety do linii startu. Odległość między tyczkami wynosi 9 metrów.
4. Żonglerka – zawodnik w wyznaczonym polu 5×5 metra żongluje piłką na zmianę prawą i lewą nogą przez 30 sekund, ilość prób – dwie. Wyjście z piłką poza pole lub niezachowanie zasady żonglerki na zmianę prawą i lewą nogą kończy próbę.5. Gra właściwa – zawodnicy rozgrywają grę właściwą 11×11. Czas gry 18 minut.
Oceniane elementy:
⦁ zaangażowanie w grę w ataku,
⦁ zaangażowanie w grę w obronie, 
⦁ współpraca z kolegami,
⦁ decyzyjność (podania, strzał, drybling).