W środę 13.11.2019 w hali Suche Stawy na obiektach Hutnika kadra trenerska SMS Kraków wzięła udział w konferencji szkoleniowej „Akademii Grassroots”.

Celem odbywającej się co roku „Akademii Grassroots” było przybliżenie najnowszych trendów w szkoleniu młodych piłkarek i piłkarzy fachowcom pracującym z nimi na co dzień: trenerom, instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego.

Wśród prelegentów, którzy podczas zajęć teoretycznych i praktycznych  dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami, znajdowali się szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej. W tym roku tematem przewodnim konferencji była periodyzacja programu szkolenia. W programie sesji praktycznej przedstawiono natomiast ćwiczenia kształtujące percepcję piłkarzy, trening bramkarski w grupach dziecięcych, a także zajęcia ukierunkowane na rozwój inteligencji zawodników z kategorii U-8U-13.

Ponadto, w trakcie konferencji przedstawiono informacje o realizowanych i planowanych projektach Polskiego Związku Piłki Nożnej, mających na celu podniesienie kwalifikacji trenerów oraz stałą poprawę szkolenia młodych zawodniczek i zawodników.