Dzielimy się wiedzą

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w ramach programu Erasmus +, akcja KA1 [mobilność kadry edukacji szkolnej], realizuje projekt pod nazwa Program poprawy jakości i atrakcyjności nauczania oraz motywacji uczniów do nauki wraz z ograniczeniem przedwczesnego kończenia edukacji przez młodych sportowców.

W ramach projektu pracownicy szkoły (nauczyciele, dyrekcja oraz pracownicy administracyjni) uczestniczyli w kursach we Włoszech w Bolonii.

Szkolenia, w których uczestniczyli pracownicy szkoły

  • Innovative teaching methods for teachers, school and adult education Staff
  • Soft skills for teachers, trainers and education staff
  • Teaching Entrepreneurship and Leadership at School
  • Intercultural Learning and Cultural Diversity in the Classroom

Uczestnicy kursów, po każdym wyjeździe dzielili się w szkole z innymi pracownikami zdobytą wiedzą oraz relacjami z pobytu we Włoszech.

Podczas realizacji projektu, Nasi nauczyciele poznali innowacyjne metody dydaktyczne oraz zdobyli wiedzę i dobre praktyki, których zastosowanie pozwoli nam lepszą pracę oraz dopasowanie takich form nauczania, które będą najefektywniejsze dla uczniów szkoły sportowej.

Nauczyciele pracują nad zmianami w programach nauczania, wprowadzeniem nowych metod dydaktycznych, tak aby wiedza poznana podczas szkoleń przyczyniła się do poprawy jakości i atrakcyjności nauczania w SMS Kraków.