Zakończenie roku szkolnego klas trzecich liceum

Klasy trzecie liceum #SMSKraków zakończyły rok szkolny.

Dziękujemy trenerom za trud i pracę, jaką włożyli wprowadzając nas we wspaniały świat piłki nożnej i hokeja na lodzie. Dziękujemy, że pokazaliście nam, że wchodząc na boisko czy taflę można zapomnieć o wszystkim innym i po prostu pokazać uczucia, robić to co się kocha – mówił podczas uroczystości Dominik Solecki, który zabrał głos w imieniu klas maturalnych.

W śród absolwentów szkoły znaleźli się młodzi sportowcy, którzy reprezentują różne barwy klubowe (m.in. Cracovię, Wisłę Kraków, Puszczę Niepołomice, GKS Tychy, Hutnika Kraków, MKS SMS i wiele innych klubów), młodzieżowi reprezentanci Polski w piłce nożnej.

Nasz sukces zawdzięczamy w głównej mierze nauczycielom, którzy wypracowali taki model szkoły, który próbuje sprostać wyzwaniom teraźniejszości. Przygotowanie Nas do egzaminu dojrzałości było dla Państwa jednym z największych wyzwań – powiedziała Klaudia Gęślak z klasy III b liceum.


Podczas uroczystego pożegnania klas maturalnych zostały wręczone nagrody absolwentom szkoły, którzy okazali się najlepszymi uczniami, wykazali się wzorową postawa sportową. Pogodzenie uprawiania sportu na wysokim poziomie i systematycznego uczęszczania do szkoły jest ogromnym wyzwaniem dla uczniów SMS Kraków. Dlatego nagrody otrzymali uczniowie, którzy uzyskali najwyższa frekwencję na zajęciach szkolnych. Nie zapomniano również o absolwentach Gimnazjum i Liceum SMS Kraków, czyli uczniach, którzy spędzili w szkole sześc lat.