Wymagamy, ale i wspieramy uczniów

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Krakowie im. J.Kałuży i H.Reymana to placówka, której celem jest osiąganie przez uczniów najlepszych wyników, zarówno w sporcie, jak i nauce.

W SMS trenują oraz uczą się zawodnicy różnych klubów. Szkoła stawia wysokie wymagania młodzieży, zarówno na treningach jak i w edukacji.

Wymagamy, ale i wspieramy naszych uczniów. Dążymy do utrzymania wysokich standardów w edukacji oraz szkoleniu piłkarskim. Naszym celem jest wzmocnienie kariery sportowej każdego ucznia. Jesteśmy jednak świadomi obciążeń sportowych, jakim są poddawani nasi wychowankowie – mówi dyrektor szkoły Katarzyna Gubernat.


Wśród uczniów szkoły są reprezentanci Polski w różnych kategoriach wiekowych, młodzi zawodnicy, którzy już mieli swoje debiuty w Lotto Ekstraklasie, grając w Cracovii oraz Wiśle Kraków.

W SMS uczą się między innymi Radosław Kanach, Kacper Laskoś, Maciej Śliwa, Sebastian Strózik, Michał Rakoczy, Piotr Świątko, Patryk Zaucha, Robert Ożóg czy Sylwester Lusiusz.

Uczniowie otrzymują od swoich nauczycieli pełne wsparcie. Zawsze mogą na nich liczyć. Zdajemy sobie sprawę, iż każdy z nich naprawdę ciężko pracuje i ma większe obciążenia niż w „zwykłej” szkole. Dlatego stwarzamy im różne możliwości edukacji np. tryb nauki dostosowany do treningów. Dla uczniów o szczególnych obciążeniach sportowych opracowujemy indywidualne strategie edukacyjne – dodaje Gubernat.

Efekty praca szkoły są dostrzegalne i „namacalne”. Placówka osiąga wysokie rezultaty w EWD (Edukacyjna Wartość Dodana).

Wyniki osiągane przez naszych uczniów na egzaminie maturalnym i egzaminie gimnazjalnym są bardzo wysokie. Kształtują się wokół średnich wyników kraju, jak i województwa – powiedział Łukasz Ślusarz, wicedyrektor ds. dydaktycznych w SMS.

Jak na szkołę, w której uczniowie są dodatkowo obciążeni treningami, wyjazdami na zgrupowania, rezultaty naszej pracy są bardzo dobre. Rokrocznie wskaźniki pną się w górę – dodaje wicedyrektor.

 

Doskonałym przykładem jest Radosław Kanach. Zawodnik Cracovii i reprezentant Polski otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pomimo dużego obciążenia sportowego świetnie się uczy i rozwija swoją wiedzę.

Zapraszamy do przeczytania  WYWIADU Z RADKIEM