Kanach: Sport musi iść w parze ze szkołą

Radosław Kanach otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Radek jest zawodnikiem Cracovii i reprezentantem Polski. Ma za sobą debiut w Ekstraklasie.
Pomimo takiego obciążenia sportowego świetnie się uczy. Dowodem tego jest otrzymane stypendium. Przeprowadziliśmy z Radkiem krótką rozmowę.

Gratulujemy Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest uczniom za wysokie wyniki w nauce.

Dziękuje bardzo, to dla mnie duże wyróżnienie.

Jak to zrobiłeś? Trenowałeś z pierwsza drużyną Cracovii, zaliczyłeś pierwsze występy w Lotto Ekstraklasie, powołania do reprezentacji Polski i wysoka średnia w szkole. Jak udaje Ci się połączyć naukę z treningami, grą na najwyższym poziomie ligowym w Polsce oraz reprezentowaniem naszego kraju w młodzieżowej kadrze ?

Połączenie nauki z treningami w klubie i grą w reprezentacji nie jest łatwym wyczynem ale możliwym do spełnienia. Sport musi iść w parze ze szkołą, gdyż warto mieć alternatywę. Jak to zrobiłem ? Po prostu potrzeba chęci, samodyscypliny oraz ciężkiej pracy i wszystko się da (uśmiech).

Nie odstawiłeś nauki na boczny tor. Komu lub czemu to zawdzięczasz ?

Zdobycie tego stypendium nie byłoby możliwe bez pomocy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, gdyż stworzyła mi warunki do połączenia nauki ze sportem, ale przede wszystkim rodzicom, którzy wspierają mnie, pomagają w ciężkich chwilach i motywują do dalszej ciężkiej pracy.

Jakie masz plany związane z dalszą edukacją po egzaminie maturalnym ?

O dalszych planach jeszcze szczerze nie myślałem, teraz muszę skupić się i przygotować dobrze do matury. Później zobaczymy jak się wszystko się potoczy, również w piłce.