Na wiosnę Ekstraliga Trampkarzy

Nasi uczniowie, którzy występują w drużynie trampkarzy MKS, dzięki swoim dokonaniom zagrają na wiosnę w Ekstralidze Trampkarzy.

Niestety zespołowi nie udało się awansować do Małopolskiej Ligii Trampkarzy. Jako jeden ze zwycięzców krakowskich grup I Ligi Trampkarzy, MKS wziął udział w barażach. Przegrana z Garbarnią na jednym z etapów baraży uniemożliwiła awans.

Garbarnia Kraków – MKS SMS 2:0 (2:0)

Zwycięstwo w tym meczu dawało nam możliwość gry o Małopolską Ligę Trampkarzy w dwumeczu przeciwko Górnikowi Wieliczka. Niestety stawka tego spotkania bardzo usztywniła większość moich graczy co znalazło odzwierciedlenie w naszej postawie – powiedział po spotkaniu trener MKS SMS Tomasz Bernas.

Kto wie jednak jak potoczyłaby się ta konfrontacja, gdyby MKS przy stanie 0:0 wykorzystał znakomitą szansę na gola, którą stworzył po rzucie rożnym, kiedy to dwukrotnie zawodnicy SMS trafili w poprzeczkę bramki gospodarzy. Później biało-niebiescy mieli jeszcze dwie, trochę mniej klarowne okazje, ale to gospodarze po błędzie w defensywie MKS strzelili bramkę, a po kilku minutach z karnego dołożyli drugą.

Garbarnia wygrała zasłużenie, bo była nieco lepsza od nas, dysponując lepszymi warunkami fizycznymi. Walczyliśmy do końca o zmianę wyniku, ale bez powodzenia. Pomimo odpadnięcia z dalszej rywalizacji gratuluję mojemu zespołowi poprzedzających ten mecz dokonań, w efekcie których wiosną zagramy w Ekstralidze Trampkarzy – podsumował Bernas.

 

Skład MKS: Baran, Bieńczycki, Czapla, Firek, Kacica, Kołodziejczyk, Kromka, Lipień, Liszka, Majtyka, Rączkowski, Sarniak, M.Smela, S.Smela, Świętek, Znaj.