Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości, uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego wzięli udział w grach miejskich Na progu Niepodległej oraz Szyfrogram nr 191811112017.

Gry miały charakter zespołowy. Uczestnicy mieli do wykonania zadania, których celem było odnalezienie w Krakowie miejsc związanych z wydarzeniami 1918 roku oraz postaci historycznych, których popiersia stoją w Parku im. dr Henryka Jordana. Po dotarciu do ukrytych w grze lokalizacji, uczniowie szkoły zapalali znicze pamięci SMS Kraków.

W szkole obok aspektów sportowych, niesłychanie ważna jest dla nas edukacja oraz kształtowanie uczniów – powiedziała Katarzyna Gubernat, dyrektor SMS Kraków.

Tematyka niepodległościowa jest jednym z ważniejszych elementów w naszej pracy wychowawczo – edukacyjnej. Gry miejskie, w których braliśmy udział są żywą, opartą na aktywności uczestników lekcją historii. Tego typu zabawa w połączeniu z edukacją doskonale wpisuje się w specyfikę naszej placówki, której uczniami są sportowcy. To dla nich poszukujemy nieustannie nowych form ciekawej nauki – dodała pani dyrektor.

Organizatorem gier był pan Wojciech Hausner (nauczyciel historii), któremu bardzo dziękujemy.