12. Turniej Niepodległości SMS Kraków

11 listopada odbędzie się kolejna edycja Turnieju Niepodległości Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. J.Kałuży i H.Reymana. Piłkarskie świętowanie 11 listopada w SMS Kraków, to już tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych Krakowa.

Turniej Niepodległości to tradycyjnie organizowana przez Nas uroczystość sportowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zawody mają na celu uświadomienie młodzieży znaczenia, jakie dla naszej Ojczyzny miały wydarzenia z 1918 roku. – powiedziała Katarzyna Gubernat, dyrektor szkoły. Do tej pory zawody rozgrywane były w starszych kategoriach juniorskich. W tym roku postanowiliśmy zorganizować turniej dla najmłodszych piłkarzy – Żaków – dodała.

W Święto Niepodległości zagrają dzieciaki z : Akademii Cracovii, AP Futbolica, Orła Sidziny, Polskiej Akademii Piłki Nożnej, KS Prądniczanki, SMS Kraków oraz UKS Ul.


Zawody wsparła firma THIER, która zapewniła uczestnikom wodę mineralną Małopolanka Zdrój.
Patronatem medialnym turniej objął Futbol Małopolska.
Partnerem zawodów jest Polisch Soccer Skills.


 

Turniej Niepodległości odbywa się w ramach 30. edycji projektu „Młodzież Pamięta” w 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.