Curriculum SMS Kraków

Za cel stawiamy sobie osiąganie przez Uczniów najlepszych wyników, zarówno w sporcie, jak i nauce.

Dążymy do utrzymania wysokich standardów w edukacji oraz szkoleniu piłkarskim, tak aby wzmocnić karierę sportową każdego Ucznia.

Uczniami szkoły są między innymi zawodnicy krakowskich oraz małopolskich klubów m.in: MKS Cracovia S.S.A, Wisła Kraków S.A. i wielu innych drużyn ligowych.

Reprezentanci Polski, Uczniowie o szczególnych obciążeniach sportowych są objęci indywidualną strategią edukacyjną.

Propagujemy zdrową rywalizację sportową. Program prowadzony jest z sukcesem, czego dowodem jest koegzystencja młodzieży sportowej z różnych środowisk klubowych.

Realizujemy program szkolenia dla grup juniorskich oraz szkolny program wychowania fizycznego uzupełniony zajęciami:

• na pływalni,
  • aerobikiem,
  • gimnastyką sportową,
  • grami zespołowymi,
  • zajęciami teoretycznymi z zakresu taktyki oraz historii piłki nożnej.

Zajęcia treningowe odbywają się na nowoczesnych obiektach m.in. pełnowymiarowe boisko szkolne ze sztuczną murawą.

Wszystkie obiekty, z których korzystają nasi uczniowie znajdują się w niedużej odległości od szkoły.

Swoim uczniom zapewniamy
  1. profesjonalną kadrę trenerską
  2. opiekę psychologa sportu
  3. opiekę lekarską
  4. odnowę biologiczną (opiekę fizjoterapeuty i instruktora odnowy biologicznej)
  5. trenera przygotowania motorycznego | pracujemy systemem Elite Performance Institute
  6. treningi prowadzone według SMS Training System
  7. analizę rozwoju zawodnika w oparciu o wykorzystywane systemy i badania min. ProTrainUP, system monitorowania firmy POLAR, program rozwoju zawodnika EPI LTAD
  8. zajęcia dodatkowe (basen, siłownia etc.)
  9. treningi prowadzone według SMS Training System
  10. zajęcia dodatkowe (basen, siłownia etc.)
  11. udział w rozgrywkach ligowych MZPN i CLJ
  12. transport na treningi i z treningów w okresie zimowym
  13. zajęcia dydaktyczne prowadzone zgodnie z wytycznymi polityki oświatowej państwa
  14. wysoki poziom edukacji ogólnej i sportowej
  15. tryb nauki dostosowany do treningów
  16. indywidualną strategię edukacyjną dla Uczniów o szczególnych obciążeniach sportowcy
  17. możliwość realizacji nauki różnymi formami m.in. e-learning.
  18. opiekę trenerów i nauczycieli
  19. uczestnictwo w turniejach i zgrupowaniach szkoleniowych
  20. pomoc w znalezieniu klubu w trakcie nauki oraz po zakończeniu nauki w SMS Kraków
  21. możliwość akomodacji w internacie
  22. drugie śniadanie, woda mineralna

Nasi trenerzy posiadają wysokie kwalifikacje (m.in. licencje UEFA PRO, UEFA A) oraz doświadczenie w prowadzeniu zespołów ekstraklasy i ligowych.

Obiekt szkolny jest monitorowany, zapewnia to naszym uczniom pełne bezpieczeństwo.

PATRONI SZKOŁY

Patronami szkoły są dwaj znakomici piłkarze, legendy Cracovii i Wisły Józef Kałuża oraz Henryk Reyman, którzy rywalizowali na murawie, ale poza boiskiem zawsze potrafili podać sobie ręce.

Piłkę nożną zaczął uprawiać w 1908 roku w klubie szkolnym Polonia. Następnie przez sezony 1909-1911 reprezentował barwy Robotniczego Klubu Sportowego Czarni Kraków.

W 1911 został zawodnikiem Cracovii i do 1931 był związany z tym klubem. W latach 1921–1928 występował w reprezentacji Polski. Zdobył dla niej siedem bramek.

Reyman to uosobienie wiślackich cnót. Piłkarz od dzieciństwa związany z Wisłą. Współczesnych zadziwia swym oddaniem i poświęceniem dla „Białej Gwiazdy”.

Wisła i Reyman to było jedno i nie wyobrażano Wisły bez niego, a on nie wyobrażał sobie życia bez Wisły. Do Wisły trafił w 1910 r. i pozostał jej wierny aż do śmierci.