linia body 5.png
Mistrzyni Karolina

W tym roku maturę w Szkoła Mistrzostwa Sportowego Kraków będzie zdawała mistrzyni paraolimpijska w tenisie stołowym Karolina Pęk.

Karolina jest:

- złotą medalistką paraolimpijską w drużynie z Rio de Janeiro (2016)

- brązową medalistką paraolimpijską w singlu z Rio de Janeiro (2016)

- brązową medalistką paraolimpijską w drużynie z Londynu (2012)


Więcej…
 
Nasi zagrają w hokejowym finale Mistrzostw Polski

Nasi uczniowie, którzy grają w hokejowej drużynie Cracovii zagrają w finale Mistrzostw Polski.

W Nowym Targu drużyna Pasów zajęła drugie miejsce w półfinałowym turnieju, kończąc rozgrywki z takim samym dorobkiem punktowym jak JKH i Sokoły Toruń. O awansie zadecydował lepszy stosunek bramkowy, dzięki czemu zajęliśmy drugie miejsce za Polonią Bytom.

Zimą młoda Cracovia wygrała eliminacje, w tyle zostawiajac m.in właśnie jastrzębian i torunian.

W półfinałach chłopcy wygrali 6:1 z Sokołami, z JKH przegrali 3:5 (mimo prowadzenia 3:0!) i dość wyraźnie z Polonią (0:6). Toruń pokonał jednak Jastrzębie (7:4) i w układzie małej tabeli "Pasy" okazały się mieć najlepszy stosunek bramkowy.
#3mamy kciuki za podopiecznych Dominika Salamona.

 
SMS Fit: Żywienie piłkarza wskazówki

W przypadku zawodników piłki nożnej, prawidłowe żywienie jest jednym z głównych czynników wpływających na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i uzyskanie oczekiwanych wyników.


Z piśmiennictwa dotyczącego oceny sposobu żywienia różnych grup ludności w Polsce, w tym uczącej się młodzieży, wynika, że pobranie składników odżywczych z diety jest niezadowalające. Może się ono wyrażać zarówno niedoborem jak i nadmiarem niektórych składników pokarmowych.

Więcej…
 
Zając w bramce Motoru

Uczeń SMS Kraków - Mateusz Zając tymczasowo opuścił Wisłę Kraków i w ramach wypożyczenia zasilił szeregi Motoru Lublin. Bramkarz będzie grał na Lubelszczyźnie do końca sezonu.

W tym sezonie Mateusz nie zdołał zagrać w pierwszym składzie Wisły. W Lublinie będzie miał szansę nabrać większego doświadczenia.

 
Praca z głową

Kolejny dzień pracy za nami. W planie treningowym znalazło się między innymi współdziałanie zawodników w ofensywie w układzie trójkowym oraz zajęcia motoryczne.

Uczniami szkoły są zawodnicy różnych klubów. Dążymy do tego aby przebieg treningów w SMS Kraków był spójny z procesami szkolenia w macierzystych klubach, a uczniowie - zawodnicy mieli odpowiednio rozłożone obciążenia. Dlatego staramy się być w kontakcie z trenerami klubowymi naszych uczniów.

 
HSM został partnerem SMS Kraków

Nowym partnerem Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. J.Kałuży i H.Reymana został Health Sport Management.

Dzięki zawartej umowie, uczniowie szkoły będą mieli dostęp do szybkiej i profesjonalnej konsultacji ortopedyczno-urazowej z diagnostyką ultrasonograficzną.


W połączeniu z gabinetem fizjoterapeutycznym, który posiada szkoła zapewnia to zawodnikom, którzy są uczniami szkoły dostęp do szybkiej diagnostyki urazów oraz rehabilitacji.

- Szkoła rozbudowuje ofertę dla swoich uczniów. Kładziemy nacisk na stworzenie kompleksowych warunków do szkolenia piłkarskiego oraz nauki - powiedziała Katarzyna Gubernat, dyrektor SMS Kraków.

- Uczniami szkoły są zawodnicy różnych klubów. Celem działania szkoły w procesie szkolenia, jest implementacja specjalistycznego treningu młodych piłkarzy w oparciu o długofalowy rozwój zawodników - stwierdziła Malwina Całka-Palczewska, dyrektor ds. sportowych szkoły.

- Dążymy do tego aby przebieg treningów w SMS Kraków był spójny z procesami szkolenia w macierzystych klubach. Bardzo istotnym elementem jest, aby uczniowie - zawodnicy mieli odpowiednio rozłożone obciążenia. Dlatego staramy się być w kontakcie z trenerami naszych uczniów - dodała.


 
O kontuzjach, regeneracji i prewencji urazów

Wychodząc na boisko każdy z was chce „dać z siebie wszystko”. Wykazać się jak najlepszą techniką, pobiec najszybciej, oddać jak najlepszy strzał na bramkę, wytrzymać 90 minut na najwyższych obrotach. Na każdym treningu pracujecie po to by stać się lepszymi.

Zadajcie sobie jednak pytanie: Czy tyle samo wysiłku włożyłem w zabezpieczenie się przed urazem, co w pracę nad siłą i techniką?


Nadciągnięcia mięśniowe i więzadłowe, skręcenia, zwichnięcia, bóle pleców to bardzo często efekty nieprawidłowego przygotowania stawów i mięśni. Innymi czynnikami są także faza intensywnego wzrostu, brak snu, nieprawidłowe odżywianie oraz niezupełnie wyleczone kontuzje.

Zbyt duże napięcie mięśni i mała ich elastyczność często prowadzą do ich uszkodzeń, co eliminuje z gry na wiele tygodni. Słaba stabilizacja centralna i obwodowa prowadzi często do przeciążeń odcinka lędźwiowego kręgosłupa lub skręceń w obrębie kończyn dolnych. Przy tych ostatnich najbardziej niebezpieczne są uszkodzenia więzadłowe w obrębie kolan. Mogą skutkować koniecznością leczenia artroskopowego, wielomiesięczną rehabilitacją, a w skrajnych przypadkach nawet zaprzestaniem uprawiania sportu.

Więc co zrobić żeby być dobrze przygotowanym i maksymalnie zabezpieczonym przed wystąpieniem kontuzji?

Więcej…
 
Kacper Laskoś uczniem SMS

Miło Nam poinformować, iż do grona uczniów SMS Kraków dołączył kolejny utalentowany piłkarz Kacper Laskoś.

Kacper jest Reprezentantem Polski U-16.

W 2014 roku Kacper z Sandecji Nowy Sącz przeszedł do Akademia Piłkarska Wisła Kraków. W tym roku Wisła Kraków zgłosiła Laskosia do wiosennych rozgrywek LOTTO Ekstraklasa.

- Witamy serdecznie. Jakie odczucia po pierwszych dniach w nowej szkole?

- W SMS Kraków, zostałem przyjęty bardzo pozytywnie. Część chłopaków znałem już wcześniej z reprezentacji narodowej lub klubu.

- Jak nauczyciele?

- Bardzo dobrze. Wszyscy są pozytywnie nastawieni i pomocni. Szkoła zapewniła mi specjalną formę nauki, dzięki której mogę pogodzić treningi z pierwszą drużyną Wisły i szkołę.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.


 


Strona 10 z 168