linia body 5.png
Pracujemy

Pracujemy kompleksowo. Jednym z elementów treningu uczniów-zawodników w szkole jest przygotowanie motoryczne. W #SMSKraków trening motoryczny prowadzony jest systemem Elite Performance Institute.

 

 
Nasi w U-20 i U-21

Byli uczniowie szkoły zostali powołani do reprezentacji młodzieżowych U-20 i U-21.

Trener Maciej Stolarczyk powołał zawodników na spotkania z reprezentacjami U-20 Włoch oraz Grecji. W zespole biało-czerwonych znaleźli się byli uczniowie szkoły:

Jakub Bartosz (Wisła Kraków), Damian Rasak (Miedź Legnica), Paweł Stolarski (Lechia Gdańsk).

Biało-czerwoni z Włochami zagrają 23 marca o godzinie 12:00, a z Grekami 27 marca o godzinie 17:30.

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna, powołał pięciu zawodników z lig zagranicznych na marcowe mecze kontrolne z Włochami w Krakowie. Jednym z powołanych jest nasz były uczeń Bartosz Kapustka (FC Leicester City).

Gratulujemy panowie i #3mamykciuki

 
Dołącz do mistrzów

Zapraszamy do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Informacji dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2017/2018 udziela sekretariat szkoły | Tel. 12 637 69 23


 
Pierwsza pomoc

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie regularnie uczestniczą w warsztatach praktycznych z zakresu pierwszej pomocy.

- Prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy przez piłkarzy jest bardzo ważną umiejętnością. Dowodem tego jest niedawna kontuzja Fernando Torresa i starania zawodników udzielenia mu pomocy - mówi Katarzyna Gubernat, dyrektor szkoły z Szablowskiego.

- Warsztaty, które odbywają się w szkole mają na celu przypomnienie i uaktualniania wiedzy w tym zakresie. Pracujemy z naszymi uczniami-zawodnikami kompleksowo. Dotyczy to zarówno szkolenia piłkarskiego jak i edukacji. Dodatkowo staramy się wyposażyć ich w umiejętności, które mogą im się przydać w życiu - dodała.

 

 
Kałuża i Reyman w jedenastce wszech czasów

Patroni szkoły Józef Kałuża i Henryk Reyman znaleźli się w "jedenastce wszech czasów MZPN"

Jubileuszowa drużyna została wybrana w plebiscycie Gazety Wyborczej z okazji 105-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej…
 
Nasi w XXII Plebiscycie na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2016

Mirosław Hajdo - trener pracujący z młodymi piłkarzami w #SMSKraków, znalazł się w piątce najlepszych trenerów małopolski w plebiscycie MZPN. Hajdo prowadzi obecnie Garbarnię Kraków.

W gronie najlepszych piłkarzy 2016 roku znaleźli się: były uczeń szkoły Bartosz Kapustka (Cracovia) oraz absolwent SMS Kraków Patryk Małecki (Wisła Kraków)

Najlepszym piłkarzem IV ligi wybrany został absolwent szkoły Sławomir Basisty z Lubań Maniowy. W trakcie nauki w szkole Sławek był zawodnikiem MKS SMS.

Fot. Andrzej Godny (MZPN)

 
SMS "Niezłomny"

Z okazji narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, SMS Kraków oraz MDK Dom Harcerza zorganizowali Grę Miejską "Niezłomni".


Więcej…
 
Hokeiści czwartą drużyną w Polsce

Nasi uczniowie grający w hokejowej drużynie juniorów Cracovii zajęli czwarte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Uczniowie SMS Kraków w drużynie hokejowej: Orest Sokalski, Bogdan Procenko, Pavel Solovey, Konrad Filipek, Szymon Fus, Mateusz Buczek, Adrian Hanzel, Adam Lewicki, Kacper Buczek, Wojtek Sochacki.

Chłopakom należą się brawa za postawę i wielkie serce do walki. Drużyna juniorów Cracovii pokazała, że stać ją na wiele, a o sukcesach zawodników i naszych uczniów z pewnością jeszcze nie raz będziemy słyszeć.

Więcej…
 


Strona 9 z 168