linia body 5.png
Nasi w U-21

Do reprezentacji Polski do lat 21 powołania otrzymali Paweł Jaroszyński - absolwent naszej szkoły oraz Bartosz Kapustka, który był uczniem #SMSKraków.

Reprezentacja przygotowuje się na turniej finałowy UEFA EURO U-21, które odbędzie się w tym roku w czerwcu w Polsce. Ostatnimi sprawdzianami Biało-czerwonych będą spotkania z Włochami i Czechami, które zostaną rozegrane odpowiednio 23 marca w Krakowie i 27 marca w Kielcach.


 
Filipek w kadrze

Nasz uczeń Konrad Filipek został powołany na zgrupowanie szkoleniowe Kadry Narodowej Juniorów U18 hokeja na lodzie oraz udział w Mistrzostwach Świata Juniorów U18 Dywizji I Grupa B w Bledzie.

Turniej w Słowenii odbędzie się w dniach 15-21 kwietnia 2017 roku.

Konrad jest zawodnikiem drużyny hokejowej juniorów MKS Cracovia SSA.

 
Chwile sytrachu na meczu MKS

Chwila strachu pojawiła się podczas spotkania juniorów młodszych MKS SMS z Garbarnią. Nasz uczeń i bramkarz MKS Adam Dul stracił przytomność w bramce.

Zawodnikowi udzielono natychmiast pierwszej pomocy. Został zabrany przez karetę do szpitala.

- Cieszyliśmy się z bramki. Nagle poczułem ból w klatce piersiowej. Nie mogłem wziąć oddechu i straciłem przytomność - powiedział nam Adam.

"Dulik" czuje się już dobrze. Za kilka dni powinien wrócić do szkoły i treningów.

Garbarnia : MKS SMS (0:1) 3:3


 
Spring Cup 2017

21 marca przywitamy Wiosnę na sportowo. W tym dniu odbędzie się Spring Cup 2017, wewnątrzszkolny turniej piłki nożnej. W sportowej rywalizacji zmierzą się drużyny klasowe SMS Kraków.

 
Gimnazjaliści wygrali konkurs Kahoot

Uczniowie z klas gimnazjalnych wygrali konkurs dotyczący teorii piłki nożnej, żywienia oraz psychologii sportu. Pierwsze miejsce zajął Oskar Kwarciński (II G), drugie Wiktor Przywora (III G), trzecie Wiktor Znaj z I G.


Konkurs odbył się z wykorzystaniem Kahoot - platformy do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych quizów, z wykorzystaniem urządzeń mobilnych uczniów SMS Kraków.

Konkurs składał się z dwóch etapów: klasowego oraz szkolnego. Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody. Wśród nich znalazł się strój treningowy SMS Kraków, preparaty do suplementacji (multiwitaminy, aminokwasy, węglowodany, glukozamina) oraz gadżety i vouchery na indywidualne plany suplementacji, które zostały ufundowane przez studio Never Average.

Konkurs przygotowała Anna Kleszyk, dietetyk prowadząca zajęcia z uczniami szkoły. Pytania opracowali: psycholog sportowa dr Joanna Basiaga-Pasternak oraz trener Tomasz Bernas. 
Bohaterski SMS

Psycholog sportowa SMS Kraków dr Joanna Basiaga-Pasternak, wzięła udział w konferencji projektu Bohaterska Wyobraźnia.

15 marca 2017 roku w sali obrad im. Franciszka Maryewskiego Urzędu Miasta Krakowa odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Projektu Bohaterskiej Wyobraźni prof. Zimbardo.

W Konferencji uczestniczyli przedstawiciele Władz Krakowa, Wydziału Edukacji, Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Szkól Wyższych oraz szkół, placówek edukacyjnych.

Naszą Szkołę reprezentowała dr Joanna Basiaga-Pasternak, która została zaproszona do wygłoszenia prelekcji o doświadczeniach w realizacji Projektu w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

W I semestrze klasy II i III gimnazjum SMS Kraków, uczestniczyły w I module Projektu. W najbliższym czasie przewiduje się objęciem II modułem uczniów klas licealnych.


 

 
Nowe porozumienie z AWF Kraków

Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie podpisały porozumienie, którego celem będzie osiągnięcie wzrostu poziomu sportowego uczniów szkoły. AWF Kraków oraz SMS Kraków współpracują ze sobą od początku działania szkoły. Podpisane porozumienie jest rozwinięciem dotychczasowej współpracy.

Obok dotychczasowego współdziałania, Akademia będzie wspierała Szkołę Mistrzostwa Sportowego w wielu elementach związanych ze szkoleniem sportowym. W ramach porozumienia znalazły się między innymi aspekty obciążeń treningowych zawodników – uczniów, fizjologii sportu, odnowy biologicznej oraz żywienia i suplementacji diety.


 
Klaudia i Weronika trenowały z AZS UJ

Nasze uczennice Weronika Serafin i Klaudia Gęślak wzięły udział w treningu AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego.

To ponowne zaproszenie naszych dziewczyn do wspólnej pracy z drużyną Ekstraligi Kobiet. Weronika i Klaudia zagrały już z Jagiellonkami w meczu towarzyskim z GKS Katowice.

Występ naszych uczennic z drużyną Jagiellonek odbył się w ramach współpracy szkoły z AZS UJ.

W szkole z młodzieżą pracują również szkoleniowcy drużyny AZS Krzysztof Krok i trener bramkarzy Krzysztof Mastalerz.

Obie dziewczyny są zawodniczkami LKS Naprzód Sobolów.


 


Strona 7 z 168