linia body 5.png
Wysokie loty bramkarzy

W ostatnim treningu przed świąteczną przerwą, mocny wiatr wspomagał loty naszych bramkarzy.

 
Życzenia świąteczne uczniów i nauczycieli

Za nami ostatnie lekcje przed przerwą świąteczną. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie i nauczyciele złożyli sobie życzenia.


 
Matematyka w SMS Kraków

Matematyka dla sportowca? O tym czy matematyka może być ciekawa, wzbudzaniu promatematycznych postaw u uczniów-sportowców oraz jak uczymy tego przedmiotu w #SMSKraków, piszą w Hejnale Oświatowym nasi nauczyciele Sylwia Igielska i Łukasz Ślusarz.

Zapraszamy do lektury [kliknij]

Artykuł ukazał się w miesięczniku Hejnał Oświatowy nr 4/162, 2017 (Miesięcznik Małopolskiego Centrum doskonalenia Nauczycieli)

 

 
Konkurs o Skłodowskiej - Curie trwa

Za nami kolejny etap "Międzyszkolnego konkursu wiedzy o chemii oraz życiu i dokonaniach naukowych Marii Skłodowskiej - Curie ".

Przypominamy, iż w rywalizacji bierze udział SMS Kraków oraz gimnazjum z Warszawy, które posiada klasy sportowe o profilu piłka nożna i działa w ramach współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Szkolenia Sportowego Młodzieży przy Mazowieckim Związku Piłki Nożnej.


 
Pierwsza kobieta w trampkarzach MKS SMS

Miło nam poinformować, iż do drużyny trampkarzy MKS SMS dołączyła pierwsza kobieta, uczennica gimnazjum SMS Kraków Klaudia Kot.

Zawodnicy MKS awansowali do wyższej grupy trampkarzy. Poprzedni sezon zakończyli samymi zwycięstwami.

Klaudia życzymy powadzenia tobie i całej drużynie.


 
Kanach debiutuje w Lotto Ekstraklasie

Uczeń #SMSKraków Radosław Kanach zadebiutował w Lotto Ekstraklasie w meczu Cracovii z Wisłą Płock. Radek jest zawodnikiem MKS Cracovia SSA.

Gratulujemy


 
Zwycięstwo naszych uczniów po awansie

W pierwszym meczu po awansie Trampkarze MKS SMS pokonali Michałowiankę 5:1. Drużyna MKS składa się z uczniów gimnazjum SMS Kraków.

MKS SMS - Michałowianka Michałowice 5:1 (3:0).

- W inauguracyjnym meczu po awansie (II Liga Okręgowa Trampkarzy, przyp. red.) przeważaliśmy zdecydowanie przez cały mecz i zasłużenie wygraliśmy. Był to jednak najniższy wymiar kary, gdyż nie wykorzystaliśmy jeszcze kilku dobrych okazji do strzelenia gola - powiedział po meczu trener Tomasz Bernas.

Gole dla MKS: Wojdyła 6', Ilnicki 11' (asysta Wojdyła), Wojdyła 24' (asysta Firek), Lipień 42' (asysta Ilnicki), Ilnicki 63' (karny).

MKS SMS: Bielecki, Bieńczycki, Bukowski, Czapla, Czekaj, Drabek, Firek, Gurgul, Ilnicki, Kamiński, Kołak, Kot, Lipień, Liszka, Majtyka, Pryka, Rączkowski,Wojdyła.


 
Akademia Młodego Trenera

Zapraszamy naszych uczniów, którzy myślą o karierze trenera do udziału w Akademii Młodego Trenera.

AMT to wolontaryjny projekt prowadzony przez fundację Keepers Foundation i Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

W każdy poniedziałek słuchacze Akademii Młodego Trenera biorą udział w zajęciach prowadzonych przez trenerów pracujących na co dzień z zespołami różnych klas rozgrywkowych i grup wiekowych z terenu województwa małopolskiego.

W zamian za to przyszli trenerzy przez minimum 2 godziny tygodniowo będą pracować wolontaryjne na rzecz wybranego przez siebie klubu lub akademii piłkarskiej w Krakowie lub okolicach.


 


Strona 5 z 168