linia body 5.png
Wywiad z Michałem Chrapkiem

Chociaż do Wisły przychodził jako rozgrywający, to teraz przez trenera Maaskanta ustawiany jest na pozycji defensywnego pomocnika. Michał Chrapek zarówno w sobotę jak w niedzielę zagrał na tej właśnie pozycji. Młody zawodnik zapewnia, że ta zmiana mu absolutnie nie przeszkadza.

Zagrałeś zarówno w sobotnim jak i niedzielnym sparingu. Jak porównałbyś te dwa mecze?

- Dzisiaj było trochę lepiej. Wczoraj murawa była niezbyt dobra do gry w piłkę. Dzisiaj pod tym względem było lepiej, a na dodatek trochę popadał deszcz, więc piłka lepiej zaczęła po niej chodzić. Dzięki temu lepiej się grało. Mam nadzieję, że dobrze się zaprezentowałem w tych sparingach. Zobaczymy, co będzie dalej.

Więcej…
 
Comarch Cracovia vs. KTH Krynica

Michał Karcz (uczeń trzeciej klasy liceum; Szkoły Mistrzostwa Sportowego) oraz Łukasz Sznotala (uczeń klasy drugiej liceum; SMS) wystąpili w meczu drużyny hokejowej Comarch Cracovii w sparingu z KTH Krynica. W meczu zagrali również nasi absolwenci Grzegorz Pasiut i Marek Bryła. O zwycięstwie Cracovii zadecydowała dopiero dogrywka.

Więcej…
 
Klich zagrał u Majewskiego

Mateusz Klich wystąpił w Reprezentacji Polski do lat 20 Stefana Majewskiego. Przeciwnikiem Polaków był Uzbekistan. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego wszedł na boisko w 65 minucie, kiedy nasza Kadra przegrywała 1:0 z Uzbekistanem. W 85 minucie wyrównującego gola zdobył Tomasz Hołota i mecz zakończył się remisem 1:1.

Mateusz na co dzień reprezentuje barwy MKS Cracovii.

 
Trening uczniów SMSu z Maaskantem

W piątek 3 września na zajęciach pierwszej drużyny Wisły Kraków, pojawiło się ośmiu zawodników z Młodej Ekstraklasy. Trening prowadzony był przez nowego szkoleniowca białej gwiazdy, Roberta Maaskanta. W śród młodych zawodników, którzy wzieli udział w zajęciach byli uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Michał Chrapek i Michał Nalepa. W treningu wzięli również udział absolwenci SMS-u: Adrian Stanek, Kamil Jeleń, Adrian Ligenza.

Więcej…
 
90 minut Czekaja

Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego Michał Czekaj (na co dzień zawodnik Wisły Kraków) zagrał od pierwszej do ostatniej minuty w spotkaniu w reprezentacji U-19, w którym Polska uległa Norwegi 1:2.

Polacy już do przerwy przegrywali z Norwegią 0:2, w drugiej części meczu udało im się strzelić jednego gola.

(za www.wisla.krakow.pl)

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

"Droga do sukcesu jest zawsze w budowie"; to sentencja która przyświeca Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ciągła praca nad sobą, która dla  nas oznacza doskonalenie sportowe oraz zdobywanie wiedzy, powinna być wyzwaniem w nowym roku szkolnym.

Po wakacyjnej przerwie Szkoła Mistrzostwa Sportowego rozpoczęła piętnasty rok  swojej działalności.   

 

Więcej…
 
Nasi w reprezantacji U-19

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego; Michał Czekaj i Michał Chrapek (na co dzień zawodnicy Młodej Wisły) - zostali powołani na konsultację szkoleniową dla rocznika U-19. Konsultaca odbyła się w dniach od 8 do 13 sierpnia.
W trakcie zgrupowania, młodzież prowadzona przez trenera Michała Globisza rozegrała dwumecz z młodzieżową reprezentacją Szwecji.

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego

 


Strona 168 z 168