Proaktywność w piłce nożnej – nasi trenerzy na szkoleniu PZPN

W czwartek 9 grudnia trenerzy Mirosław Hajdo, Sebastian Lutak, Konrad Stańczyk i Wojciech Kustoń uczestniczyli w Szkoleniu dla Trenerów CLJ zorganizowanym przez PZPN.

Czwartkowe spotkanie, które odbyło się w Hotelu Conrad,  było skierowane do trenerów z województwa małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, a prowadzili je dyrektor sportowy PZPN Marcin Dorna oraz trenerzy Bartłomiej Zalewski i Maciej Stolarczyk.

Tematem przewodnim była proaktywność w kontekście trenerów, zawodników i zespołów. Jak wynika z analiz UEFA zarówno Ligi Mistrzów, mistrzostw Europy czy młodzieżowej LM, właśnie zespoły grające w sposób proaktywny w myśl zasady „ani kroku w tył”, odnoszą największe sukcesy, grają najefektowniejszy futbol i wyznaczają kierunek, w którym rozwija się światowa piłka nożna.

Ciekawym punktem warsztatów był też panel dyskusyjny, w którym udział wzięli sami uczestnicy, dzieląc się swoimi doświadczeniami, ale także uwagami co do rozgrywek czy możliwościami wsparcia przez PZPN.