Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze – relacja Aleksandra Ptaka z 1b

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy relację i fotorelację z wyjątkowego miejsca, jakim jest Muzeum Cristiano Ronaldo. Autorem tekstu i zdjęć jest uczeń klasy 1B Aleksander Ptak. Zapraszamy do lektury.

Muzeum jest poświęcone pięciokrotnemu zdobywcy złotej piłki i obecnemu piłkarzowi Juventusu Turyn i przedstawia historię jego kariery oraz wszystkie trofea, które zdobył.

 

Podczas pobytu na Maderze miałem przyjemność odwiedzić to miejsce trzy lata temu, a dokładniej w maju 2017 roku. Była to dla mnie jedna z głównych i najbardziej wyczekiwanych atrakcji podczas wycieczki na tę cudną portugalską wyspę.

Muzeum CR7 znajduje się w mieście Funchal. Warto wspomnieć, że na dachu muzeum znajduje się piękny, nowoczesny hotel piłkarza o nazwie – Pestana CR7 Funchal. Oficjalna inauguracja muzeum odbyła się 15 grudnia 2013 roku, a zostało ono otwarte przez samego Cristiano Ronaldo. To miejsce od razu zostało dołączone do listy atrakcji turystycznych wyspy Madery. Muzeum na chwilę obecną prezentuje ponad 120 eksponatów związanych z życiem i karierą Cristiano Ronaldo. Nieprzypadkowo zostało ono otwarte na Maderze – to tam właśnie urodził się 5 lutego 1985 ten znakomity piłkarz.

Zwiedzających Muzeum Cristiano Ronaldo czeka wiele różnego rodzajów eksponatów. Znajdziemy tam m.in. najważniejsze indywidualne trofea związane ze słynnym piłkarzem, z początkami jego kariery w lokalnym klubie Andorinha, jak również te najsłynniejsze, jak złote piłki za miano najlepszego piłkarza roku oraz złote buty, którymi nagradza się najlepszych strzelców w sezonie. W Muzeum zobaczyć można także koszulki, zdjęcia z życia CR7, podpisane piłki ze spotkań, w których piłkarz kompletował hat-tricki.

Muzeum Cristiano Ronaldo jest niesamowitym miejscem, wartym zwiedzenia, zwłaszcza dla miłośników piłki nożnej i fanów tego fantastycznego piłkarza. Świetnie ukazuje początki kariery CR7, każdy etap w jego piłkarskiej karierze oraz to, jak mijał przeszkody w drodze na szczyt, by stać się najlepszym piłkarzem. Jest to miejsce, gdzie bardzo chętnie bym wrócił w niedalekiej przyszłości. Każdemu, kto będzie miał przyjemność zwiedzać tę piękną, niedużą portugalską wyspę Maderę, polecam zaglądnąć do tego budynku. Nie trzeba darzyć miłością piłki nożnej i tego piłkarza, żeby być pod wrażeniem muzeum. Bardzo się cieszę, że mogłem odwiedzić to miejsce.

Aleksander Ptak

Wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą: pisać na ciekawe tematy, pochwalić się wiedzą, albo mają inny pomysł do poruszenia na blogu – zachęcamy do działania!

W tekście wykorzystano materiały ze strony: https://infolizbona.pl/muzeum-cr7-na-maderze-zdjecia-wideo

FOTORELACJA W POŚCIE NA FACEBOOKU:

A tutaj jeszcze fotorelacja do relacji Olka Ptaka na naszym blogu 😉

Opublikowany przez SMS Kraków Poniedziałek, 9 marca 2020