Muzeum Cristiano Ronaldo na Maderze – relacja Aleksandra Ptaka z 1b

Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy relację i fotorelację z wyjątkowego miejsca, jakim jest Muzeum Cristiano Ronaldo. Autorem tekstu i zdjęć jest uczeń klasy 1B Aleksander Ptak. Zapraszamy do lektury.

Muzeum jest poświęcone pięciokrotnemu zdobywcy złotej piłki i obecnemu piłkarzowi Juventusu Turyn i przedstawia historię jego kariery oraz wszystkie trofea, które zdobył.

 

Podczas pobytu na Maderze miałem przyjemność odwiedzić to miejsce trzy lata temu, a dokładniej w maju 2017 roku. Była to dla mnie jedna z głównych i najbardziej wyczekiwanych atrakcji podczas wycieczki na tę cudną portugalską wyspę.

Muzeum CR7 znajduje się w mieście Funchal. Warto wspomnieć, że na dachu muzeum znajduje się piękny, nowoczesny hotel piłkarza o nazwie – Pestana CR7 Funchal. Oficjalna inauguracja muzeum odbyła się 15 grudnia 2013 roku, a zostało ono otwarte przez samego Cristiano Ronaldo. To miejsce od razu zostało dołączone do listy atrakcji turystycznych wyspy Madery. Muzeum na chwilę obecną prezentuje ponad 120 eksponatów związanych z życiem i karierą Cristiano Ronaldo. Nieprzypadkowo zostało ono otwarte na Maderze – to tam właśnie urodził się 5 lutego 1985 ten znakomity piłkarz.

Zwiedzających Muzeum Cristiano Ronaldo czeka wiele różnego rodzajów eksponatów. Znajdziemy tam m.in. najważniejsze indywidualne trofea związane ze słynnym piłkarzem, z początkami jego kariery w lokalnym klubie Andorinha, jak również te najsłynniejsze, jak złote piłki za miano najlepszego piłkarza roku oraz złote buty, którymi nagradza się najlepszych strzelców w sezonie. W Muzeum zobaczyć można także koszulki, zdjęcia z życia CR7, podpisane piłki ze spotkań, w których piłkarz kompletował hat-tricki.

Muzeum Cristiano Ronaldo jest niesamowitym miejscem, wartym zwiedzenia, zwłaszcza dla miłośników piłki nożnej i fanów tego fantastycznego piłkarza. Świetnie ukazuje początki kariery CR7, każdy etap w jego piłkarskiej karierze oraz to, jak mijał przeszkody w drodze na szczyt, by stać się najlepszym piłkarzem. Jest to miejsce, gdzie bardzo chętnie bym wrócił w niedalekiej przyszłości. Każdemu, kto będzie miał przyjemność zwiedzać tę piękną, niedużą portugalską wyspę Maderę, polecam zaglądnąć do tego budynku. Nie trzeba darzyć miłością piłki nożnej i tego piłkarza, żeby być pod wrażeniem muzeum. Bardzo się cieszę, że mogłem odwiedzić to miejsce.

Aleksander Ptak

Wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy chcą: pisać na ciekawe tematy, pochwalić się wiedzą, albo mają inny pomysł do poruszenia na blogu – zachęcamy do działania!

W tekście wykorzystano materiały ze strony: https://infolizbona.pl/muzeum-cr7-na-maderze-zdjecia-wideo

FOTORELACJA W POŚCIE NA FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/sms.krakow.szkola/posts/3552470084794107?__xts__[0]=68.ARBt1X3AZyIVhd_KkGMsHq_38-hxVyIU4t19cVz2k6MWoQshowLapX1xrFnnS7T5ZB8polrLcHPLhPaBEJXSU16w8QiCxkCo1TUFtZRNxqTiWz5qWDmcsucICyoNnan_Vq6Bw3BvLSHlF-FEmad4sG9fkBAxW0krrV9d-4jtRr6-6NNFLIqJNignwpbjwCanw_FILCCNvCrMUB2T2jYhMnVzlAc4jLZN0_BX5abEplXHVaDB88N5qrbNfXcuYo9EkWdfteftdFe97_WSDOadAxMd3n14sa4xWGgAa7nRlXEC5kBhiGu2uqGmiIDec7cuMhORxNh7OBnc3jIeAPMs5O2iUg&__tn__=-R