Drugie miejsce w Kryspinów Cup

Nasi uczniowie, grający w juniorach młodszych MKS SMS Kraków, zajęli drugie miejsce w silnie obsadzonym IV Ogólnopolskim Halowym Turnieju „Kryspinów Cup„.

W składzie wicemistrzów godnie zaprezentowali się: Bartłomiej Matwiejków, Szymon Zając, Dawid Lekki, Tobiasz Gurgul, Dawid Zieliński, Jakub Kacperski, Kirył Kiryłow, Filip Kwinta, Bartłomiej Waszak, Wiktor Nowakowski, Krzysztof Kołpak, Zakhar Pranovich. Do sukcesu drużynę poprowadził trener Dariusz Małysa.

W meczach grupowych Nasi pokonali w pierwszym meczu Krakusa Nowa Huta 4-1 (bramki Waszaka, Zająca, Kołpaka i Gurgula). Następnie zremisowali w dość dramatycznych okolicznościach z Orłem Myślenice 3-3 (Zieliński, Waszak, Zając). Mając zapewniony awans do półfinału, w ostatnim meczu grupowym ulegli Ruchowi Chorzów 0-8.

Półfinał był koncertowym pokazem gry całego zespołu, po doskonałym meczu MKS pokonał Kolejarza Stróże 4-0 (Nowakowski, Waszak, Kołpak, Kyryłow). Dobrze grający w turnieju Kolejarz nie pozbierał się po tej porażce i w meczu o trzecie miejsce uległ GKS-owi Katowice.

W finale, nasi uczniowie ponownie musieli uznać wyższość gości ze Śląska przegrywając z Ruchem 0-8. Chorzowianie (aktualni wicemistrzowie Polski w tej kategorii wiekowej), byli nieosiągalni dla pozostałych zespołów zgarniając komplet punktów w całym turnieju.

Tym bardziej należy docenić tytuł MVP zawodów przyznany przez organizatorów Bartłomiejowi Waszakowi (choć zdaniem samych zawodników oraz trenera, najlepiej w tym dniu zaprezentował się Szymon Zając) – powiedział trener SMS Dariusz Małysa.

Na tle pozostałych drużyn, uczniowie SMS-u imponowali techniką fundamentalną oraz jakością działań grupowych. Budujące jest to, że nie graliśmy jednym silnym składem 5-osobowym, tylko każdy z dwunastki po wejściu na boisko prezentował wysoki poziom techniczny, motoryczny i wolicjonalny – podsumował trener.