Istota treningu motorycznego

Za nami pierwsze warsztaty dotyczące zrozumienia aspektów treningu motorycznego. Spotkania dotyczyły określenia definicji treningu, czynników od których zależą sukcesy w sporcie oraz poznania podstawowych czynników warunkujących wynik.


Celem cyklu spotkań jest zrozumienie czym jest trening motoryczny, jak ważnym jest elementem w całym procesie trenowania oraz jaki ma wpływ na osiągane wyniki sportowe.

Zajęcia poprowadził Piotr Bora | doktor nauk o kulturze fizycznej, trener klasy mistrzowskiej w lekkiej atletyce. Wychowawca olimpijczyków, medalistów mistrzostw Europy i świata oraz rekordzistów Polski w różnych kategoriach wieku w lekkiej atletyce. Wykładowca na kursach instruktorskich oraz trenerskich z zakresu lekkoatletyki oraz teorii sportu.
Wielokrotny uczestnik oraz wykładowca na konferencjach międzynarodowych i krajowych, dotyczących teorii i praktyki treningu sportowego.

Piotr Bora był pracownikiem naukowym AWF Kraków, kierownikiem szkolenia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, pełnił również funkcję trenera konsultanta w Katarze i Bahrajnie.