Jakub Świerczok powołany przez Nawałkę

Były uczeń SMS Kraków Jakub Świerczok (Zagłębie Lubin) został powołany przez trenera Adama Nawałkę na towarzyskie mecze z Urugwajem (10 listopada, Warszawa) oraz Meksykiem (13 listopada, Gdańsk).

Kuba w reprezentacji będzie walczył o rolę napastnika numer dwa po Robercie Lewandowskim, co zaczyna mieć znaczenie, bo nie wiadomo, czy z formą na mundial zdąży kontuzjowany Arkadiusz Milik, a Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek i Mariusz Stępiński w tym sezonie nie są w życiowej dyspozycji.
Świerczok korzysta więc na zasadzie, którą chętnie lubi powtarzać Nawałka: kłopoty jednego piłkarza są szansą dla innego.

Kuba jest wychowankiem MOSM Tychy, skąd trafił do MK Górnik Katowice. W katowickim klubie występował przez kolejne trzy lata, potem na krótko powrócił do MOSM, by w 2007 roku trafić do Cracovii, której barwy reprezentował do 2009 roku (z półroczną przerwą na grę w SMS Kraków). Następnie grał także w Polonii Bytom oraz 1. FC Kaiserslautern. Sezon 2012/13 spędził na wypożyczeniu w Piaście Gliwice. Na początku 2015 roku został graczem Zawiszy Bydgoszcz, zaś pół roku później trafił do Górnik Łęczna. Ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.