Ślubowanie pierwszaków

Uczniowie klas pierwszych SMS Kraków zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów szkoły. Na uroczystości ślubowania obecni byli znakomici goście, między innymi Marian Cygan (MZPN), Robert Kasperczyk (Cracovia), Zygmunt Szewczyk – dyrektor senior szkoły oraz trenerzy Władysław Łach, Paweł Regulski (Wisła Kraków).
Na sztandar szkoły ślubowali uczniowie, którzy reprezentowali różne kluby m.in. Cracovię, Wisłę Kraków, MKS SMS, AP Zabierzów.

Wszystkich zebranych przywitała dyrektor Katarzyna Gubernat, która przypomniała sylwetkę Józefa Kałuży – jednego z patronów szkoły (pomnik Kałuży został niedawno odsłonięty przed stadionem Cracovii – przyp. red.).
Dyrektor Gubernat zwróciła uwagę na wartości jakie reprezentował w swoim życiu Józef Kałuża oraz jego postawę zarówno na boisku jak i poza nim.

Ta szkoła na zawsze pozostanie w Was. SMS umożliwia Wam rozwój, ale granice własnych możliwości musicie codziennie przekraczać sami – powiedziała do uczniów dyrektor szkoły.

O waszym sukcesie zadecyduje wysiłek jaki włożycie w jego osiągnięcie i wasza wytrwałość– dodała.

Z okazji Dnia Nauczyciela, podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud jaki wkładają w pracę. Nauczyciele oraz trenerzy otrzymali od uczniów i ich rodziców drobne upominki.

Uroczystość została przygotowana przez panie Sylwię Igielską oraz Magdalenę Studzienny i odbyła się w jednym z krakowskich kin.

Po ślubowaniu uczniowie, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście obejrzeli premierę filmu „Dwie korony”, opowieść o życiu Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz.